KokoSh » ÇeyizLerim Safran Sarı sandık Lekesi

KokoSh

BiR KokoSh’un GünLüğü…

 

ÇeyizLerim Safran Sarı sandık Lekesi 08 Oct 2006

Filed under: KokoSh'un SanDıĞı — kokosh @ 14:43

   ”Çeyiz mi o da ne?!” demeyin hemen. Bu devirde de var bu çeyiz kavramı, olmaz mı? (Bu başlıkta burdan geliyor zaten;Gülben Ergen’in şarkısında dediği gibi bu devirde eski usül çeyiz yapanın çeyizinin sandıkta lekelenmemesi mucize olur ama değil mi?) Tabi modernleşmiş hali :) 2009′da evlenmesi muhtemel olan aşıkların bozdolabını 1993′te almak rafa kalktı günümüzde. Şimdilerde bu olay daha ziyade klasikleşmiş bazı şeyleri almaya dönüştü. Modası hiç geçmeyecek olan örtüler, seksi dantel gecelikler vs…E hani erkeğin çeyizi demeyin. Erkek milletini alakadar etmeyecek hatta onların sıkılacağı bir kavram bu çeyiz. Tabi onlarında evlenmeden alması gereken birçok şey var ama bu bizim derdimiz değil şu anda :)

    Neyse asıl konuya geçelim. Benim kadar bu konulara meraklı bir şahsiyetin kendi blogunda bu konuyu ele almaması düşünülemezdi. Sizlere burda sandığınızı nasıl dolduracağınızı anlatmicam tabi :) Zaten bu konuda da bir tecrübeye sahip değilim henüz :) Sadece ilginç bazı fikirleri ve tavsiyeleri sizlerle paylaşmaya karar verdim. Tabi bu sadece çeyiz konusunda olmayacak. Dekorasyon, düğün, gelinlik, damatlık, evlilik öncesi alışveriş vs…

    Hemen sizlere çok şaşırdığım birşey anlatmak istiyorum. Geçenlerde teyzem anneannemin dolabını karıştırıyor. Dolabın altında kutular kutular kutular… Ay bunlar ne bayılırım karıştırmaya diyerek atladım bende olaya tabi. Teyzemde bana onların tamamının anneannemin bana ayırdığı / aldığı birtakım çeyizler olduğunu anlattı. Şaşırdım tabi. (Babaannem deseniz o da ayrı bir hikaye..) Benden habersiz ne çok şey saklanmış dedim. Meğer o daha neymiş ki. Koca bir bavul ve evin tepesinde ki gömme dolapların tamamı (eskilerin deyişiyle yüklük) benim çeyizlerimle doluymuş. (Odamda ki sandığı saymıyorum çünkü ondan haberim var, hatta onu bizzat muhteşem geceliklerle dolduran benim ;) ) Şimdi düşünüyorum da bu kadar dolaplar dolusu ne olabilir orda. Eee düşüneceğine sorsana / karıştırsana demeyin. Çok zekisiniz yani. Sorduk herhalde. Karıştırma teşebbüsündede bulundum defalarca. Ama maşallah öyle bir korunuyor ki kale mübarek, sanırsınız devletin gizli belgeleri var. Hepsi bir olmuş açmamam için savaş veriyorlar. Aldığım cevap hep aynı ”Amaaannn çocuğum şimdi karıştırma, günü gelince açarsın beğenmediklerini kullanmazsın. Şimdi hangi birini sayalım. Unuttuk gitti…” vs vs vs. Ay o gün ne zaman gelecek bilmiyorum ama ben çatlicam böyle giderse meraktan :)

      Aklıma ne geldi şimdi…İlk çıkmaya başladığımızda sevgilim bir gün (O zamanlar tabi cicim aylarımız, şimdiki gibi beni dur iki dakika, bi sus diye azarlamıyordu.) beni aradı. Naptın bugün diyerek. Bende o gün annemle dışardaydım, o da biliyordu bunu. Fırsat bilerek hemen büyük bir ciddiyetle şöyle cevap verdim ”Hiiiiçç valla..Annemle gezdik biraz, sonra da çeyizime bozdolabı ve çamaşır makinesi aldık.” Tabi karşıdan ses yok :) Sonra gittikçe güçsüzleşen bir sesle ”Hıııı öyle mi? Gerçekten mi?” diye sordu. Eminim o anda Allahım benim bu kızla ne işim var, delimidir nedir diyordu kendi kendine :) Şakayı fazla uzatmadım tabii.. Malum kaçar maçar…Bu olay her aklıma geldiğinde kahkahalarla gülüyorum. E be sevgilim nasıl inanmıştın ama…

    Neyse arkadaşlar KokoSh’unuzun çenesi düştü bugün. Özetle demek istediğim bu konulara ilgi duyanlar / yakında evlenecek olanlar bu kategoriyi takip etsin. Bakalım KokoSh sandığından sizin için neler çıkaracak? ;)  

    schatztruhe102.gif

 

1 Comment for this post

 

Leave a Reply